Sohbet operatörlüğü nedir?

SOHBET OPERATÖRLÜĞÜ

SOHBET OPERATÖRLÜĞÜ

İnternet üzerinden para kazanabileceğiniz işlerden biri olan sohbet operatörlüğü, dünyada olduğu gibi ülkemizde de son derece ilgi gören, kazançlı ve güvenilir bir iş kolu haline gelmiştir. “Genel Oda” olarak tabir edilen, tüm kullanıcılara açık alanlarda müstehcen ve yetişkin içerikli görüntü vermek, ahlak dışı ve suç unsuru içeren yazışmalarda bulunmak yasak olup hesabınızın kapatılmasına neden olur. Ülkemizdeki sohbet operatörleri sadece sohbet amaçlı olarak çalışmakta, kimlik bilgilerinin gizliliği ön plandadır.

Sistem Nasıl Çalışıyor?

İşi basit olarak tanımlamak gerekirse sohbet operatörleri, bir siteye kayıt oldukdan sonra, site üzerinden yaptıkları sohbet süresince para kazanırlar. Gerek ek iş, gerekse tam zamanlı çalışanlara son derece iyi bir gelir kaynağı olan sohbet operatörlüğü için tek ihtiyacınız olan bir web kamerası ve internet bağlantısı olan bilgisayardır. Sitenin üyeleri, sohbet operatörleri ile sohbet edebilmek için sohbet süresi satın alırlar. ( 30 dakika, 60 dakika gibi ) Sohbet operatörü, üyeyle sohbete başladığı andan itibaren her dakika, sayacına kazanç olarak eklenir. Dilediği zaman sohbeti terk edebilen sohbet operatörünün kazancı üye ile özel odada kaç dakika sohbet ettiği üzerinden hesaplanır. “Genel Oda” olarak tabir edilen, tüm kullanıcılara açık alanlarda müstehcen ve yetişkin içerikli görüntü vermek, ahlak dışı ve suç unsuru içeren yazışmalarda bulunmak yasak olup hesabınızın kapatılmasına neden olur. Ülkemizdeki sohbet operatörleri sadece sohbet amaçlı olarak çalışmakta, kimlik bilgilerinin gizliliği ön plandadır.

Gerçekten para kazanabilirmiyim?

Ülkemizde kameralı ve görüntülü sohbet sektöründe onlarca site bulunmaktadır. Evdenpara.org olarak bizler, sadece vergi mükellefi olan kurumsal sitelere operatör alımı yapmaktayız. Sizi çalışmanız için yönlendireceğimiz web siteleri, 9 yıldan uzun süredir hizmet vermekte olan, vergi mükellefi, kurumsal firmalara ait sitelerdir. Vergi kimliği, kurumsal ofisi, sgk kayıtlı personelleri olan bu sitelerde ödemenizi alamamanızı bir kenara bırakın, ödemenin 1 saat gecikmesi bile 9 senedir söz konusu dahi olmamıştır. Ödemeleriniz adınıza düzenlenen gider pusulası ile sizin adınıza kazancınızın vergisi ödenerek, şirket hesabından sizin hesabınıza yatırılır. Bu şekilde elde ettiğiniz gelir, kayıtlı ( editörlük kazancı olarak görünmektedir ) ve vergisi ödenmiş olduğundan rahatlıkla harcayabilirsiniz.

Sohbet oparatörleri ne kadar kazanıyor?

Sohbet operatörünün geliri tamamen kendi çalışma performansına bağlıdır. Özel odada üye ile sohbet ederken her 60 dakika için 50 TL gelir elde edilir. Kısaca bir saatlik gelir 50 TL’dir. Örneğin günde 5 saat, haftada 6 gün sitede zaman geçiren bir sohbet operatörü, haftalık 900 TL kazanç elde eder. Kulaktan kulağa duymuş olduğunuz “Haftada 2.000 TL kazananlar varmış” söylentileri dedikodudan ibaret değil, aksine tamamen gerçektir. Bu işi tam zamanlı olarak yapan, günde 10-12 saat online olan, haftada en az 5-6 gün site başında olan sohbet operatörlerinin haftalık kazançları 2.000 TL’nin üstündedir.

Herkes beni görecek mi?

Sohbet servisinde genel ve özel olmak üzere iki farklı oda bulunmaktadır. Genel odalarda sohbet operatörleri siteye üye olmuş tüm kullanıcıların görüntüleyebileceği şekilde sohbet ederken, özel odada ise sohbet süresi satın almış üyelerle sohbet ederler. Özel odalar sadece sohbet operatörü ile üye tarafından görüntülenebilir. Genel odalarda kamera çene hizasına kadar, yüz görünmeyecek şekilde tutulur. Özel odalarda ise yüzün açık olup olmaması konusu tamamen sohbet operatörünün insiyatifindedir. Site üzerinde hiçbir şekilde sohbet operatörünün fotoğrafı, adı gibi kişisel bilgileri yer almaz. Kısaca özetleyecek olursak, sohbet operatörünün bu serviste çalıştığının bilinmesi mümkün değildir. Bir çok çalışan sohbet operatörü, özel hayatları ile sanal hayatlarını kesin çizgilerle birbirinden ayırmış, 8-10 seneyi aşkın süredir bu işten gelir elde etmektedirler.

Nereden ve ne kadar çalışacağım?

Sohbet operatörlerinin hepsi kendi ev ortamlarında, kendi bilgisayarları üzerinden siteye giriş yaparak çalışırlar. Hangi saatler çalışacağını kendisi belirleyen sohbet operatörleri, daha fazla gelir elde etmek için, genellikle kendi üyelerinin yoğun giriş yaptıkları saatleri tercih ederler. Bununla beraber giriş süresi, günü ve saati gibi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Ne kadar fazla sitede kalınırsa okadar fazla kazanç elde edilebileceği için tam zamanlı olarak bu işi yapan sohbet operatörleri genellikle günde 8-10 saat sisteme giriş sağlarlar. Sohbet operatörlüğünü ek iş olarak yapanlar ise, genellikle, günlük 1-4 saat arası sistemde kalmaktadırlar.

Ödememi nasıl alacağım?

Sohbet operatörlerinin kazançları her pazartesi sabah saat 09:00’da kesilir. Bir önceki hafta aynı gün ve saatten itibaren tam 7 günlük kazanç “ödenecek” bakiye olarak sisteme düşer. Şirket muhasebesinden onay aldıktan sonra, ödeme, aynı gün ( pazartesi ) 09:00’den 22:00’ye kadar kayıt esnasında sohbet operatörünün verdiği hesap numarasına gönderilir. Son 9 senedir ödeme sistemi bu şekilde işlemekte olup, sadece resmi tatillerde, bankaların kapalı olması durumunda 1-2 gün önceye ya da sonraya alınabilir. Bu gibi durumlarda sohbet operatörleri ödeme günü ve saati konusunda önceden bilgilendirilir.

Sorun olduğunda bana kim yardımcı olacak?

Çalıştığımız sitelerin hepsinde 7/24 sohbet operatörü desteği veren admin skype’ı ve telefon destek hattı bulunmaktadır. Dilerseniz anlık olarak skype üzerinden destek ekibi ile iletişime geçebilir, dilerseniz telefonla kendilerine haftanın 7 günü 24 saat ulaşabilirsiniz. Her türlü soru ve şikayetinize anında destek verebilecek olan, deneyimli destek çalışanlarının sorununuza çözüm bulamaması durumunda, ( pek söz konusu olmaz ) haftanın 7 günü mesai saatleri içerisinde, site yönetimiyle direkt olarak da iletişime geçmeniz mümkün.

Nasıl başvurabilirim?

Başvurularınızı değerlendiren ekibimiz haftanın 7 günü, ( Pazartesi – Pazar ) 09:00 – 19:00 saatleri arası destek vermektedir. Başvurunuzu irtibat adreslerimizden herhangi birine, dilediğiniz zaman yapabilirsiniz. Başvuru yapmak için mesai saatlerini beklemenize gerek yoktor. Başvuru destek çalışanımız mesai başlar başlamaz sizinle iletişim kuracak, her türlü sorunuzu cevaplayacak ve size hesap açılışında yardımcı olacaktır.

WhatsApp İletişim Numarası : 0537 748 91 98

%d blogcu bunu beğendi: